(ОНОВЛЕНО) Архієпископ Іов співслужив Святійшому Патріарху Філарету при освяченні храму на Хмельниччині (ДОДАНО ФОТО)
Написав протодиякон Олег Гах

З 14 жовтня 2011 р. розпочався візит Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета до Хмельницької єпархії. На кордоні Рівненської та Хмельницької областей Його Святість зустрів керуючий Хмельницькою єпархією Високопреосвященний Антоній, архієпископ Хмельницький і Кам’янець-Подільський та Високопреосвященний Іов, архієпископ Тернопільський та Кременецький з духовенством обох єпархій.

Цього ж дня увечері Святійший Патріарх Філарет у співслужінні духовенства Хмельницької та Тернопільської єпархії освятив новозбудовану каплицю на території колишнього Теофіпольського автопідприємства, побудованої старанням мецената Андрія Васильовича Петринюка. Знаковим є той факт, що каплиця постала в рекордно короткий термін, лише за 31 календарний день. Після освячення відбулось нагородження мецената будівництва Андрія Васильовича Петринюка орденом Святого кн. Володимира ІІІ-го ступеня, та благочинного Теофіпольського р-ну митр. прот. Василя Крисака орденом Святого Миколая Чудотворця, а також Благословенними Патріаршими грамотами причетних до будівництва осіб.

З нагоди свята Покрови Пресвятої Богородиці у будинку культури Теофіпольського цукрового заводу відбувся святковий концерт лауреата національних та міжнародних конкурсів і фестивалів провідного ансамблю області «Козаки Поділля». На концерт було запрошено Його Святість разом з керуючим  Хмельницькою єпархією архієпископом Антонієм, Високопреосвященним Димитрієм, митрополитом Львівським і Сокальським, та Високопреосвященним Іовом, архієпископом Тернопільським і Кременецьким. На початку концерту Святійший Владика виголосив слово в якому привітав Теофіпільчан із великим релігійним святом Покрови. По закінченню урочистостей архиєпископ Антоній зачитав Патріаршу грамоту про нагородження ансамблю «Козаків Поділля».

15 жовтня 2011 р. на запрошення керуючого Хмельницькою єпархією архієпископа Антонія, Святійший Патріарх Філарет відвідав парафію Святого Іоанна Богослова с. Великий Лазучин Теофіпольського району, де освятив новозбудований храм. Цікаво, що ця красивої архітектури церква, була збудована лише за півтора року, завдяки старанням мецената Василя Корнійовича Шуляка, відомого аграрія та підприємця Хмельниччини.

Після Чину освячення Патріарх Філарет очолив відправу урочистої Божественної Літургії.

Його Святості разом із керуючим єпархією Високопреосвященним Антонієм співслужили прибулі на його запрошення ієрархи: Високопреосвященний Димитрій, митрополит Львівський і Сокальський, Високопреосвященний Іов, архієпископ Тернопільський і Кременецький; Преосвященний Онуфрій єпископ Вінницький і Брацлавський, Преосвященний Павло єпископ Тернопільський і Теребовлянський, Преосвященний Марк єпископ Чернівецький і Кіцманський, а також духовенство Хмельницької та сусідніх єпархій: секретар Хмельницького єпархіального управління митр. прот. Володимир Марущак, секретар Львівського єпархіального управління, обласний благочинний Львівської єпархії митр. прот. Володимир Бачинський, обласний благочинний Хмельницької єпархії митр. прот. Василій Беринда, декан Красилівського благочиння Хмельницької єпархії митр. прот. Миколай Хом’як, декан Дунаєвецького благочиння Хмельницької єпархії митр. прот. Володимир Добжанський, Хмельницький міський декан митр. прот. Ярослав Рібий, настоятель собору Св. Андрія Первозванного м. Хмельницького митр. прот. Іван Марущак, декан Теофіпольського благочиння Хмельницької єпархії митр. прот. Василій Крисак, настоятель відвідуваної парафії прот. Петро Байда, ключар собору Архистратига Михаїла м. Хмельницького прот. Михаїл Наконечний, настоятель Свято-Богоявленьського храму м. Хмельницького прот. Ярослав Крупський, настоятель Свято-Введенської парафії с. Павликівці Волочиського деканату Хмельницької єпархії прот. Михаїл Пилипів, а також протодиякон Свято-Покровського кафедрального собору м. Львова о. Симеон Пігура та протодиякон Тернопільської єпархії Олег Гах.

Під час малого входу Патріарх Філарет нагородив правом носіння хреста з прикрасами настоятеля новозбудованого храму прот. Петра Байду.

Особливо прикрасила свято присутність архієрейського хору Вінницької єпархії, який своїм прекрасним співом надав особливої урочистості богослужінню.

По закінченні Божественної Літургії Святійший Патріарх Філарет виголосив проповідь, в якій наголосив на значенні храму у житті християнина, як Дому Божого та Дому молитви, та розкрив важливість любові і віри у справі спасіння своєї душі для кожної віруючої людини.

Одразу після проповіді Його Святість нагородив високими церковними нагородами меценатів та благодійників, котрі долучились до зведення нового храму у с. Великий Лазучин, а саме головного мецената - Василя Корнійовича Шуляка.

Цього дня на богослужінні були присутні представники обласної та районної влади, Лілія Віталіївна Бернацька – заступник голови Хмельницької обласної державної адміністрації, та Василь Петрович Осадчий – заступник голови Хмельницької обласної ради,  а також Хмельницької «Просвіти» - п. Зоя Діденко, які вітали Святійшого Патріарха на подільській землі, як духовного лідера України.

Завершилось урочисте Богослужіння уставним многоліттями, яке виголосив протодиякон Симеон Пігура.

ПЕРЕГЛЯНУТИ ФОТО

Прес-служба Тернопільської єпархії спільно з прес-службою Хмельницької єпархії та прес-службою Львівсько-Сокальської єпархії.

Зараз на сайті